ADANA KARATAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SEMENDER KARABULUT´UN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SEMENDER KARABULUT´UN 24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

    Değerli Meslektaşlarım,

    Sizlerin de bildiği gibi,  Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri Başöğretmenliğini kabul buyurdukları 24 Kasım’ı, Mustafa Kemal Atatürk’ün doğumunun ıoo. yıl dönümünden itibaren “Öğretmenler Günü” olarak kutlamaktayız. Bugün “Öğretmenler Günü”nün 36. yılını kutlamanın mutluluğu içinde, tüm öğretmenlerimizi sevgi ve saygı ile selamlıyorum.

   Geleceğimizin teminatı olan sevgili gençlerimizin ruh ve karakter yapılarının gelişmesinde, sosyal ve zihinsel hayatlarının olgunlaşmasında büyük rol oynayan, her türlü fedakarlıktan kaçınmadan özveriyle çalışan öğretmenlerimiz, ülkemizi geleceğe taşıyacak en önemli görevin sahipleridir. Atatürk, “Öğretmenler, yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.” diyerek öğretmenlerin görev ve sorumluluğunu en açık biçimde belirtmiştir. Bizler, Başöğretmen Atatürk’ün gösterdiği yolda Türkiye’mizi çağdaş uygarlık düzeyine çıkaracak “Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür” nesiller yetiştirmenin bilinç ve sorumluluğunu taşıyoruz, taşıyacağız.

   Bu duygularla, başta Başöğretmen Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, edebiyete intikal etmiş bütün öğretmenlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, öğretmenlerimizin gününü en içten dileklerimle kutluyorum.

Karataş/ADANA - 0 322 681 25 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.