ADANA KARATAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KARATAŞTA TÜBİTAK BAŞARISI

KARATAŞTA TÜBİTAK BAŞARISI

 

 

Liseye devam etmekte olan öğrencileri temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, araştırma ve geliştirme odaklı bilgi ve becerilerini geliştirmelerine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen 46. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması ön değerlendirme sonuçları belli oldu.

 Bilgisayar, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya, Psikoloji, Sosyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı ve Tarih olmak üzere 10 dalda düzenlenen yarışmaya bu yıl 22.254 öğrencinin hazırladığı toplam 10.418 proje başvurusu yapıldı. Geçen yıla oranla proje başvuru sayısında yaklaşık % 28 artış gözlenmiştir.   Bölge yarışması 30 Mart - 2 Nisan 2015 tarihleri arasında Mersin Yenişehir Kültür Merkezinde Yapılacaktır. Bölge; Adana, G.Antep, Hatay, K.K.T.C, K.Maraş, Karaman, Kilis, Mersin, Osmaniye illerinden oluşmaktadır. İlçemiz Karataş Tevfik-Ayser Canbolat Anadolu Lisesi, Türk Dili ve Edebiyatı alanında “Adana İli Karataş İlçesi Anonim Halk Edebiyatı Araştırması” adlı projeyle ön değerlendirmeyi geçen ve yarışmaya hak kazanan 5 proje arasındadır.  

 Projeyi hazırlayan öğrencilerimiz Dilan GÜNEN, Cemre AKIN ve Proje Danışman Öğretmenleri Aliye BOSTAN ve Tolgahan BOSTAN’ı başarılarından dolayı tebrik ederiz.

Karataş/ADANA - 0 322 681 25 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.