ADANA KARATAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ensar AYDIN’ın Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı..

Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Ensar AYDIN’ın  Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı..

2014-2015 Eğitim-Öğretim yılına huzur ve güven içinde girmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Dünyanın en kıymetli varlığı insandır ve en önemli görev bu kıymetli varlığın eğitilmesidir.

Günümüz dünyasında ülkeler; bilgi ve teknoloji toplumu olma ve birbirlerine üstünlük sağlama yolunda çok hızlı adımlarla ilerlemektedir. Kalkınmış ve modern ülkeler, eğitim sistemlerini sürekli yenileme ve gözden geçirme ihtiyacı duymaktadır. Bu yeni sistemde; bireylere bilgi aktarmak, bilgi yüklemek yerine, bilgiye ulaşmanın yollarını araştıran, bilgiyi paylaşabilen, teknolojiyi çok iyi kullanabilen, dinamik, özgüveni gelişmiş, soran, sorgulayan, kendini ifade edebilen, hakkını arayan, sağlıklı bir nesil yetiştirmek amaçlanmıştır.

Yeni eğitim sisteminin iki temel amacı vardır; biri toplumun eğitim süresini arttırmak, diğeri ise eğitim sisteminin bireylerin ilgi, ihtiyaç ve yeteneklerinin gerektirdiği yönlendirmeyi mümkün kılacak şekilde düzenlemektir.

Sevgili öğrenciler; Sizler bizim geleceğimizin teminatısınız. Bizim bütün gayretimiz sizlerin yetişmesi, sizlerin iyi birere birey olabilmeniz içindir. Kendinizi iyi yetiştirmeli başka bir değişle çağı yakalamalısınız. Sizlere inanıyor ve güveniyoruz. Sizler de kendinize güvenin ve inanın.

Değerli Öğretmen arkadaşlarım; Öğretmenliğin bir ideal ve özveri mesleği olduğunun bilinciyle, çok kutsal ve onurlu bir hizmeti yerine getirmektesiniz. Yeni eğitim öğretim yılının başında, sizlere sağlıklı ve başarılı bir yıl geçirmenizi diliyorum.

Saygı değer Veliler; çocuklarımız en değerli varlıklarımız, bizim servetimiz ve yegânemizdir. Onların iyi ve mutlu insan olarak yetişmeleri için kendilerine, ailelerine, vatana-millete ve tüm insanlığa hayırlı insanlar olmaları konusunda her türlü çabayı gösteriniz. Onlara uygun çalışma ortamı hazırlayınız, gerektiğinde kendi özel zevklerinizden fedakârlık yapınız. Bizlerden beklenenleri hakkıyla yerine getirirsek yarınlar daha güzel ve aydınlık olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle; öğretmen arkadaşlarıma, sevgili öğrencilerime ve kıymetli ailelerine en içten sevgi ve başarı dileklerimi sunuyor, ´´İlköğretim Haftasının´´ ve 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılının hayırlı, uğurlu ve başarılı geçmesini temenni ederim.

Karataş/ADANA - 0 322 681 25 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.