ADANA KARATAŞ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİ

OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİ

 

     Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Hanımefendi Emine Erdoğan tarafından başlatılan Okuryazarlık Seferberliği, Karataş Kaymakamlığı’nda yapılan toplantı sonrası, ilçemizde de başlatıldı.

     İlçe Kaymakamımız Durmuş Gençer başkanlığında toplanan komisyona,  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Semender Karabulut ile birlikte daire amirleri, kurum müdürleri ve muhtarlar katıldılar.

     Kaymakamımız Durmuş Gençer, örgün öğretimde, okuma yazmaya çeşitli nedenlerle imkan bulamayanlara ulaşarak, Halk Eğitim Merkezi kanalıyla düzenlenen kurslara dahil etmek ve bu imkandan faydalandırmak istediklerini kaydetti.

       İlçe Kaymakamlığında yapılan toplantıdan önce, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde’ de sivil toplum örgütleri ve ilçenin önde gelen akil adamlarıyla da bu seferberlik hakkında hazırlıklar yapıldığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Semender Karabulut, Okuma Yazma Seferberliği konusunda ilçe bazında bir kurul oluşturduklarını, Halk Eğitim Merkezinde, seferberlik başlamadan önce de, okuma yazma bilmeyenlere yönelik 1´inci ve 2´nci kademe kurslarının sürekli açıldığını, 2010 ile 2017 arasında 400 e yakın okuma yazma bilmeyen vatandaşa kurs verildiğini, bu seferberlikle beraber alan taramalarının daha da genişleteceğini ve mümkün olduğu kadar çok okuma yazma bilmeyen vatandaşımızı bu kurslara dahil etmeye çalışacaklarını söyledi.

          Okuryazarlık Seferberliği 5 Mart 2018 tarihinde resmen başlayacak. Bu konuda Karataş Halk Eğitim Merkezi’nde, muhtarlıklarda ve tüm okullarda ücretsiz kayıt yapılabilecektir.

 

23-02-201823-02-201823-02-2018

23-02-2018

Karataş/ADANA - 0 322 681 25 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.